Rozpoznawanie problemów z ząbkowaniem u niemowląt
Aby wiedzieć, kiedy dokładnie należy podać dziecku odpowiednie preparaty, jak maść lub żel na ząbkowanie dla niemowląt, warto poznać charakterystyczne objawy występujące w tym okresie. To, kiedy zacznie się cały proces, jest sprawą indywidualną, ale należy spodziewać się wyrzynania między drugim a szóstym miesiącem życia.
Niektóre maluchy przechodzą tę fazę rozwoju ciężej niż inne. Zauważalne jest wtedy zwiększone ślinienie, wystawianie języka, niepokój, senność, brak apetytu, ulewanie się, a także dotykanie swędzących miejsc, wkładanie rączek do buzi i kładzenie ich na policzki. Wizualnie dziąsła mogą wydawać się nieco opuchnięte, a ból pojawia się w interwałach, co jest znakiem do zastosowania preparatów.
Jak radzić sobie z ząbkowaniem u dzieci?
Kiedy objawy nasilają się tak bardzo, że nie pozwalają niemowlęciu na spokojny sen, warto sięgnąć po lek na ząbkowanie. Maść lub żel na dziąsła działają znieczulająco oraz przeciwzapalnie. Ekstrakty ziołowe z rumianku i tymianku w lekach działają antyseptycznie, a użycie ksylitolu jako substancji słodzącej zapobiega rozwijaniu się próchnicy.
Preparaty na ząbkowanie bez recepty
Stosując leki zawierające środki przeciwbólowe należy pamiętać o tym, aby nie przekraczać podanej w ulotce maksymalnej dawki. Oprócz preparatów na ząbkowanie dla niemowląt w postaci żelu lub maści, można także wykonywać masaż za pomocą szczoteczki do zębów, który przyśpieszy cały proces.
Apteka internetowa Browary Warszawskie posiada leki na dziąsła dostępne bez recepty, dzięki czemu możesz zacząć kurację jak tylko pojawią się objawy.