Zaburzenia wywołane niedostateczną czynnością woreczka żółciowego
Jednym z największych narządów miąższowych i gruczołów trawiennych jest właśnie wątroba. Na jej powierzchni znajdują się trzy bruzdy. W prawej poza dolną żyłą główną zlokalizowany jest woreczek żółciowy. Stanowi on miejsce magazynowania żółci, która jest niezbędna do prawidłowego trawienia tłuszczów. W jej skład wchodzą kwasy i enzymy trawienne, które rozbijają cząsteczki lipidów i umożliwiają ich wchłonięcie przez organizm.
W przypadku niewydolności pęcherzyka często stosuje się leki na woreczek żółciowy bez recepty. Tabletki i preparaty zawierające probiotyki mogą pomóc w zapobieganiu gromadzenia się tłuszczu. Poza lekami bardzo ważne jest stosowanie odpowiedniej diety. Osobom zmagającym się z zaburzeniami wątroby zaleca się rezygnację z potraw smażonych i zastąpienie ich daniami gotowanymi, pieczonymi lub duszonymi.
Leki na woreczek żółciowy bez recepty
Choroby wątroby mogą być spowodowane przez wiele różnych czynników. W łagodzeniu towarzyszących im dolegliwości można sięgnąć po tabletki i probiotyki na woreczek żółciowy bez recepty. Przyjmowanie odpowiednich leków może pomóc w zredukowaniu uciążliwych objawów, do których należy ból brzucha promieniujący do pleców, niestrawność, wzdęcia czy odbarwienie stolca. W preparatach często znajdują się wyciągi z takich roślin jak karczoch, ostropest plamisty, cykoria, ostryż długi, dziurawiec i mniszek lekarski. Stosowanie tabletek i probiotyków może też być wskazane w celu usprawnienia detoksykacji oraz stymulacji wydzielania soków trawiennych.