Wskazania
Dolegliwości bólowe różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, do których należą:
bóle głowy,
bóle mięśniowe,
bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej,
bóle kostne i stawowe,
bóle menstruacyjne,
gorączka.
Skład
1 tabletka powlekana zawiera:
substancję czynną: 200mg ibuprofenu,
pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: celuloza proszek, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, krospowidon (typ A), krzemionka koloidalna uwodniona, olej roślinny utwardzony,
skład otoczki: hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, talk, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany (mieszanina sacharozy i skrobi kukurydzianej), węglan wapnia, guma arabska suszona rozpyłowo, tytanu dwutlenek (E 171), barwnik biały - Opalux White AS 7000, wosk Carnauba, tusz czarny - Opacode Black S-1-17823.
Działanie
Lek działa przeciwbólowo na bóle słabe do umiarkowanego i przeciwzapalnie.
Dawkowanie
Dzieci od 6 do 9 lat ( 20 - 29 kg): w doraźnym leczeniu 1 tabletka doustnie co 6 - 8 godzin po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa 600 mg w dawkach podzielonych).
Dzieci od 10 do 12 lat (30 - 39 kg): w doraźnym leczeniu 1 tabletka doustnie co 6 godzin po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 4 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa 800 mg w dawkach podzielonych).
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: w doraźnym leczeniu 1 do 2 tabletek doustnie co 4 godziny po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę (maksymalna dawka dobowa 1200 mg w dawkach podzielonych).
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Przeciwwskazania
Leku Ibuprom nie należy stosować w przypadku uczulenia na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Lek nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 6 roku życia.
Wystąpienie u pacjenta objawów alergicznych w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej wynikających z zastosowania leków z grupy NLPZ lub kwasu acetyloksalicylowego.
U pacjentów cierpiących z powodu czynnej lub przebytej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy lub krwawieniem również jeżeli pojawiają się po zastosowaniu NLPZ.
Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca.
Jednoczesne przyjmowanie przez pacjenta innych leków należących do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym inhibitorów COX-2.
Jeśli pacjentka jest w 3 trymestrze ciąży.
Nie należy stosować Ibupromu w przypadku skazy krwotocznej.