Skład
Substancjami czynnymi są: paracetamol, gwajafenezyna i fenylefryny chlorowodorek.
1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu,200 mg gwajafenezyny i 10 mg fenylefryny chlorowodoreku.
Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek podaje się doustnie, po rozpuszczeniu proszku z 1 saszetki w 250 ml (1 szklance) gorącej wody. Vicks AntiGrip Complex należy wypić w ciągu 90 minut od rozpuszczenia zawartości saszetki. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania, więc jeśli po 3 dniach objawy nie ustąpią lub nasilą się, to należy skonsultować się z lekarzem.
Zwykle stosowane dawkowanie dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat to 1 saszetka. Jeśli będzie taka potrzeba dawkowanie można powtórzyć co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Nie należy przyjmować leku z napojami alkoholowymi.
Działanie
Vicks AntiGrip Complex zawiera 3 substancje czynne, które łagodzą objawy przeziębienia i grypy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Gwajafenezyna rozrzedza flegmę i ułatwia odkrztuszanie w mokrym kaszlu. Fenylefryna powoduje zmniejsznie przekrwienie błony śluzowej nosa, przez co zmniejsza obrzęk nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie.
Wskazania
Wskazaniem do zastosowania Vicks AntiGrip Complex jest ból i (lub) gorączka, niedrożność nosa a także mokry kaszel.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Vicks AntiGrip Complex:
jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
jeśli u pacjenta występuje: choroba serca, wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), choroba wątroby lub ciężka choroba nerek, nadczynność tarczycy, cukrzyca, jaskra (podwyższone ciśnienie w oku) z wąskim kątem przesączania, porfiria.
jeśli pacjent stosuje: trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki beta-adrenolityczne, leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej, w przeciągu ostatnich 14 dni przyjmował inhibitory monoaminooksydazy (IMAO).